• PŮJČOVÁNÍ STUDIJNÍHO MATERIÁLU OD 12.2.2024 do 24.5.2024
    (plášť a registrace v osteo lab. nutné)

PO: 7:00 - 15:00 h.
    ÚT - ČT: 7:00 - 16:00 h.
    PÁ: nepůjčuje se
    . . .
    Výdej a vracení materiálu každou celou hodinu.
    (7:00, 8:00,9:00, 10:00, 11:00 ... hod)

• Výuka anatomie ve středu 20. 9. po imatrikulaci
    Vážené studentky, vážení studenti, kteří máte výuku anatomie ve středu dopoledne,
    prosíme dostavte se po ukončení imatrikulace na výuku anatomie i ve zkráceném čase. Obdržíte vstupní informace pro výuku.

• SONOKONFERENCE 2023
    7. – 8. 10. 2023
    . . .

Pořádá: Česká společnost pro ultrazvuk v medicíně, z.s. (ČSUM)

Pozvánka (pdf)

• Edukační workshop SMART HERNIA
    Ve spolupráci se společností MEDTRONIC Czechia s.r.o., Nemocnice AGEL Prostějov a Ústavu normální anatomie LF Univerzity Palackého v Olomouci proběhl ve dnech 10. a 11.2. 2022 edukační workshop SMART HERNIA, jehož garantem je Česká herniologická společnost a Česká chirurgická společnost ČLS JEP.
    . . .
    Workshop byl určen a zaměřen na mladé chirurgy. Seznámili se s anatomií stěny břišní a třísla po teoretické i praktické stránce, následovala problematika nejčastěji řešených kýl včetně endoskopických postupů, praktický blok – trénink na laparoskopických trenažérech pod vedením lektorů kurzu.
    Akce byla pořádána v rámci celoživotního vzdělávání lékařů dle SP ČLK č. 16. Ohodnocena kreditními body.

• Docentka Alžběta Holibková obdržela Zlatou medaili Univerzity Palackého
    Zlatou medaili Za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého obdržela docentka Ústavu normální anatomie lékařské fakulty Alžběta Holibková. Její dlouholetou činnost ve prospěch fakulty ocenilo vedení univerzity při příležitosti významného životního jubilea.
    Celý článek zde.

• Zlatá medaile pro anatoma Vladimíra Holibku
    Zlatou medaili Za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého (Pro merito) dostal dnes z rukou rektora Jaroslava Millera emeritní přednosta Ústavu normální anatomie Vladimír Holibka.
    . . .
    „Je to medaile pro nejlepší výtečníky v tom dobrém slova smyslu,“ podotkl při slavnostním aktu rektor. „A protože medaile se člověk nenají a ona nijak nechutná, tak máme pro vás ještě nějaký mok z univerzitních vinic,“ přidal rektor oslavenci i víno.

Vladimíru Holibkovi v rektorově pracovně k osmdesátinám blahopřál i děkan lékařské fakulty Milan Kolář, který mu poděkoval za 56 let vykonané práce a přidal fakultní víno a keramické srdce srdce s mottem.

„Původně jsem chtěl být patologem,“ vzpomněl oslavenec. Lékařskou fakultu absolvoval v roce 1959. Jako odborný asistent vyrůstal pod vedením dnes již legendárního českého anatoma Josefa Zrzavého. Ústav normální anatomie Holibka vedl do roku 2005. Jeho hlavní vědeckou prioritou je mikroskopické sledování imunokompetentních orgánů, zejména tonsil. Profesorem byl jmenován v roce 1993. Dodnes přednáší na lékařských fakultách v Ostravě i v Olomouci.

„Taková medaile je to pro mě čest. Na lékařskou fakultu jsem jako student nastoupil v roce 1953,“ uvedl laureát. Přestože má doma pamětní medaile i z jiných univerzit, této si údajně váží nejvíce.

Vladimír Holibka je v rodině lékařem ve třetí generaci. V Olomouci působí jako lékaři i jeho potomci, kteří se specializovali na ortopedii, neurologii a mamologii. „Teď se hlásí na studium medicíny i jeden z mých šesti vnuků,“ dodal Holibka.

• New Anatomy E-Books
    Dear students, use these e-books for your study of Anatomy which are available from the University network (Palacky IP adress) with your official name and password.
    Links:
    In case the link does not work, contact please Library of Faculty of Medicine and Dentistry or secretary Department of Anatomy.

• Anatomy E-Books Access
    Dear students, here you have the link to the E-books that might be helpful for your study. The books are available only from University network(Palacky IP adress) with your offical user name and password.
    To access it from different networks, you need to create VPN access (guideline only in Czech)
    Anatoy books available on http://ebooks.thieme.com