• STUDY PROGRAMME - GENERAL MEDICENE NAN/VAB13 - Anatomy 2
    Dear student,
    Please make sure that you register through Portal for the ANATOMY exam, which is scheduled to take place on 29. 9. 2017 at 8:30 am.
    . . .
    You will be able to register from 21.9. 8pm.

When you go for the exam, make sure you bring with you the letter granting you the extra attempt.

• PŮJČOVÁNÍ STUDIJNÍHO MATERIÁLU OD 18.9.2017 do 5.1.2018
    (plášť a registrace v osteo lab. nutné)
    PO: 7:00 – 15:00 h.
    ÚT, ST, ČT: 7:00 - 17:00 h.
    PÁ : nepůjčuje se
    . . .
    Výdej a vracení materiálu každou celou hodinu.
    (7:00, 8:00,9:00, 10:00, 11:00 ... hod)

• Zkouškové termíny v akademickém roce 2016/2017
    Zde si můžete stáhnout přehled zkouškových termínů Ústavu anatomie:
    Terminy_zkousek_16-17.pdf

• Noc vědců 2016
    Dne 30. září 2016 od 18:00 do 24:00 hodin máte možnost navštívit anatomické muzeum na Ústavu normální anatomie, a to v rámci projektu Noc vědců 2016. V souvilosti s konáním této akce si Vás dovolujeme informovat, že prohlídka muzea je nepřístupná dětem a mládeži do 15 let. Děkujeme za pochopení. Vedení Ústavu normální anatomie
    . . .

• KONZULTAČNÍ HODINY VE ZKOUŠKOVÉM OBDOBÍ (ČESKÝ STUDIJNÍ PROGRAM)
    MUDr. Alžběta Beislová
    (alzbeta.poprachova@upol.cz)
    Úterý od 13:00 – do 15:00 hodin (po domluvě)

Doc. MUDr. Alžběta Holibková, CSc.
    (alzbeta.holibkova@upol.cz)
    Čtvrtek od 11:00 – do 13:00 hodin

Prof. MUDr. Vladimír Holibka, DrSc.
    Středa od 08:00 – 10:00 hodin

MUDr. Kateřina Kikalová, Ph.D.
    (katerina.kikalova@upol.cz)
    Pátek od 10:00 – do 12:00 hodin

RNDr. Miroslav Kutal, CSc.
    (miroslav.kutal@upol.cz)
    Pondělí od 13:00 – do 15:00 hodin

Doc. MUDr. Stanislav Laichman, CSc.
    (lasta@tunw.upol.cz)
    Čtvrtek od 10:00 – do 12:00 hodin

• Docentka Alžběta Holibková obdržela Zlatou medaili Univerzity Palackého
    Zlatou medaili Za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého obdržela docentka Ústavu normální anatomie lékařské fakulty Alžběta Holibková. Její dlouholetou činnost ve prospěch fakulty ocenilo vedení univerzity při příležitosti významného životního jubilea.
    Celý článek zde.

• Zlatá medaile pro anatoma Vladimíra Holibku
    Zlatou medaili Za zásluhy o rozvoj Univerzity Palackého (Pro merito) dostal dnes z rukou rektora Jaroslava Millera emeritní přednosta Ústavu normální anatomie Vladimír Holibka.
    . . .
    „Je to medaile pro nejlepší výtečníky v tom dobrém slova smyslu,“ podotkl při slavnostním aktu rektor. „A protože medaile se člověk nenají a ona nijak nechutná, tak máme pro vás ještě nějaký mok z univerzitních vinic,“ přidal rektor oslavenci i víno.

Vladimíru Holibkovi v rektorově pracovně k osmdesátinám blahopřál i děkan lékařské fakulty Milan Kolář, který mu poděkoval za 56 let vykonané práce a přidal fakultní víno a keramické srdce srdce s mottem.

„Původně jsem chtěl být patologem,“ vzpomněl oslavenec. Lékařskou fakultu absolvoval v roce 1959. Jako odborný asistent vyrůstal pod vedením dnes již legendárního českého anatoma Josefa Zrzavého. Ústav normální anatomie Holibka vedl do roku 2005. Jeho hlavní vědeckou prioritou je mikroskopické sledování imunokompetentních orgánů, zejména tonsil. Profesorem byl jmenován v roce 1993. Dodnes přednáší na lékařských fakultách v Ostravě i v Olomouci.

„Taková medaile je to pro mě čest. Na lékařskou fakultu jsem jako student nastoupil v roce 1953,“ uvedl laureát. Přestože má doma pamětní medaile i z jiných univerzit, této si údajně váží nejvíce.

Vladimír Holibka je v rodině lékařem ve třetí generaci. V Olomouci působí jako lékaři i jeho potomci, kteří se specializovali na ortopedii, neurologii a mamologii. „Teď se hlásí na studium medicíny i jeden z mých šesti vnuků,“ dodal Holibka.

• Extra Lessons for Students of English School Programme
    The extra lessons for students of English school programme is conducted by school-masters on Wednesday:
    by doc. MVDr. Mária Miklošová, Ph.D.: from 13:00 to 14:30 hs
    by prof. MUDr. Vladimír Holibka, DrSc.: from 08:00 to 10:00 hs
    by RNDr. Miroslav Kutal, CSc.: from 13:00 to 15:00 hs.

• New Guarantor for the Lessons of Normal Anatomy
    Prof. MUDr. Jiří Ehrmann, Ph.D. is a guarantor for the lessons of normal anatomy within the framework of English school programme (jiri.ehrmann@gmail.com).

• New Anatomy E-Books
    Dear students, use these e-books for your study of Anatomy which are available from the University network (Palacky IP adress) with your official name and password.
    Links:
    In case the link does not work, contact please Library of Faculty of Medicine and Dentistry or secretary Department of Anatomy.

• Anatomy E-Books Access
    Dear students, here you have the link to the E-books that might be helpful for your study. The books are available only from University network(Palacky IP adress) with your offical user name and password.
    To access it from different networks, you need to create VPN access (guideline only in Czech)
    Anatoy books available on http://ebooks.thieme.com